12 lut

Targi i inne wydarzenia branżowe

IMG_9820

Zapraszamy na nowe wydarzenia w 2023 roku.

 • Konferencja “Wyzwania i przyszłość branży opakowań” – organizowana jest przez COBRO – Instytut Badawczy Opakowań w dniu 16 marca 2023 w Warszawie. Na tej konferencji zreferuję temat “Trendy w znakowaniu i identyfikacji opakowań, jako kierunek ku ekologii i bezpieczeństwu użytkownika.” Więcej szczegółów pod wskazanym linkem 
 • Targi Warsaw Pack w Ptak Warsaw EXPO w dniach 18-20.04.2023 roku. VIII Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań to branżowe specjalistyczne wydarzenie odbywające się w Ptak Warsaw Expo w Największym Centrum Targowo – Kongresowym w Europie Środkowej. Targi mają na celu skupienie wszystkich gałęzi branży opakowaniowej i stworzenie dogodnych warunków do profesjonalnych kontaktów biznesowych. Szczegóły na stronie www.warsawpack.pl
 • Konferencja Innowacje w Opakowalnictwie w dniu 19.04.2023 organizowana przez Polską Izbę Opakowań oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz Łódzki Instytut Technologiczny. Podczas konferencji będziemy prezentować najnowsze rozwiązania z obszaru znakowania, drukowania i bezpieczeństwa opakowań. Więcej szczegółów wkrótce.
06 wrz

Tektura falista – najnowsze technologie

Tektura Falista

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką tektury falistej, że tegoroczna, XI Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Podczas dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w góralskim klimacie oraz przede wszystkim bogaty program merytoryczny.

Jednym z prelegentów Konferencji będzie Krzysztof Niczyporuk Dyrektor Zarządzający Druk Serwis 24 Sp. z o.o. wygłosi referat pt. Bezpieczeństwo, personalizacja i identyfikacja opakowań przyczyną ekspansji druku cyfrowego

Szczegóły konferencji na stronie:

http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/

23 sie

Nadruki na tworzywach sztucznych

Polecamy drukarki do drukowania na tworzywach sztucznych. Drukujemy w dużej rozdzielczości tuszami solventowymi lub utwardzanymi światłem UV. Drukarki piezoelektryczne Squid Ink Manufacturing. Drukowanie do 360 dpi i 146 m/min.

27 lip

Samodzielny montaż drukarki Copilot 128 i Copilot 256

Czy możliwy jest samodzielny montaż drukarki przemysłowej? Oczywiście że tak, ale tylko z naszymi drukarkami przemysłowymi o prostej i niezawodnej konstrukcji.

Czynności jaki należy przeprowadzić żeby uruchomić przemysłowe znakowanie i drukowanie:

 1. Zakupić drukarkę.
 2. Zamontować elementy na statywie.
 3. Podłączyć pojemnik z tuszem.
 4. Przepompować tusz do głowicy.
 5. Drukować – bez żadnych zagrożeń dla operatora lub sprzętu.

W kilku krokach możesz samodzielnie zbudować stanowisko do znakowania opakowań i produktów.

W razie pytań dzwoń lub pisz do nas – dane kontaktowe pod załączony linkiem <KONTAKT>

20 paź

Targi TAROPAK 2021

Targi TAROPAK odbyły się w dniach 4-6 października 2021r. w halach MTP Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Druk Serwis 24 prezentował swoje urządzenia i usługi przez 3 dni targów.

Zaprezentowane zostały m.in:

 • system drukujący COPILOT 128 UV cure – drukarka która pozwala znakować i drukować na rożnych powierzchniach. System druku UV jest uznawany za jeden z najlepszych pod kątem ekonomii i ekologii. Nie wymaga rozpuszczalników, zmywaczy ani dodatkowych czynności konserwacji okresowych.
 • drukarkę VIPER TIJ – urządzenie uniwersalne do znakowania i drukowania na niemal wszystkich rodzajach podłoży. Zastosowany tusz w kartridżach o wysokiej odporności na zasychanie może znakować podłoża chłonne i niechłonne. Do wyboru są tusze: wodne, solventowe, w różnych kolorach i dedykowane do kontaktu z żywnością
 • drukarkę JETSTREAM CIJ – urządzenie dedykowane do znakowania na różnych podłożach. Atutami drukarki są 5 linii druku w standardzie, łatwe w obsłudze menu i dotykowy duży ekran, odległość od produktu nawet do 20 mm, brak chipów i kodów, super czytelne kody kreskowe i świetnie wyglądające loga.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, który licznie odwiedzali nasze stoisko.

05 lip

Znakowanie zgodne z dyrektywą SUP (Single Use Plastic)

Unia Europejska wprowadza z dniem 3 lipca 2021 roku obowiązek znakowania jednorazowych produktów wykonanych z plastiku. Wiele produktów z tworzyw sztucznych zostaje całkowicie wycofanych z użytkowania. Krajowa legislacja jest znacznie opóźniona względem Unii Europejskiej a Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, iż „trwają intensywne prace nad transpozycją do polskiego prawa przepisów dyrektywy SUP”. Zgodnie z zapisami Dyrektywy od 3 lipca 2021, zakaz wprowadzania do obrotu obejmie takie produkty z tworzyw sztucznych jak: widelce, łyżki, noże, talerze, słomki, mieszadełka do napojów, patyczki mocowane do balonów, kubki i pojemniki na napoje oraz pojemniki na żywność.

Jednocześnie Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/904 z dnia 5 czerwca 2019 r. nakazuje znakowanie produktów takich jak:

 • Podpaski higieniczne
 • Tampony oraz aplikatory do tamponów
 • Chusteczki nawilżane, tj. uprzednio nawilżone chusteczki przeznaczone do higieny osobistej i uprzednio nawilżone chusteczki do użytku domowego;
 • Wyroby tytoniowe z filtrami i filtry sprzedawane do używania z wyrobami tytoniowymi
 • Kubki na napoje.

Firma Druk Serwis 24 Sp. z o.o. reprezentowana przez Dyrektora Zarządzającego Krzysztofa Niczyporuka uczestniczy aktywnie w pracach Polskiej Izby Opakowań, gdzie podejmowane są działania w kierunku wspierania producentów i konsultacje przepisów prawnych wprowadzanych na polski rynek.

Zgodnie z wytycznymi Dyrektywy SUP (Single Use Plastic), a także wychodząc naprzeciw potrzebom producentów, firma Druk Serwis 24 przygotowała rozwiązania dedykowane do znakowania wyrobów z tworzywa sztucznego.  Znakowanie opakowań z plastiku powinno odbywać się przy wykorzystaniu symboli/grafiki przygotowanej przez Komisje Europejską.

Oznakowanie SUP dedykowane na rynek polski.
Oznakowanie SUP uniwersalne – wymaga dodrukowania tłumaczenia wg języka urzędowego danego kraju.
Oznakowanie uniwersalne – wymaga dodrukowania tłumaczenia wg języka urzędowego danego kraju.

Rozwiązania dedykowane do znakowania plastiku powinny posiadać możliwość druku z rozdzielczością minimum 300dpi. Druk Serwis 24 posiada w swojej ofercie urządzenia drukujące idealnie odpowiadające wymogom Dyrektywy oraz mogące spełnić warunki nawet najtrudniejszych aplikacji:

 • Drukarka TIJ VIPER znakująca nawet do 600 dpi, łatwa w instalacji oraz zastosowaniu na istniejących liniach produkcyjnych
 • Drukarka Copilot MAX UV drukująca z rozdzielczością 360 dpi w rożnych kolorach od boku i od góry

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Nasi specjaliści dobiorą urządzenia nawet do najtrudniejszej aplikacji. Kliknij w link i skontaktuj się z nami – KONTAKT

15 lut

Nadruki na maseczkach oddechowych oraz oznaczenia na maseczkach

Firma Druk Serwis 24 wychodzi na przeciw potrzebom producentów i dostawców maseczek jednorazowych m.in. FFP2, FFP3 i wielokrotnego użytkowania.

Przygotowaliśmy zestaw do znakowania maseczek w którego skład wchodzi: drukarka piezoelektryczna COPILOT oraz transporter taśmowy. System COPILOT to wydajna drukarka piezoelektryczna o rozdzielczości 200dpi i szerokości druki aż 18mm przy jednej głowicy. Drukarka posiada pojemnik z tuszem o pojemności 200ml. Istnej możliwość zakupu samej drukarki, zapewniamy pełne wsparcie w instalacji i konfiguracji.

Certyfikowany tusz serii SI-PZ3000 jest produkowany z cukru i można go stosować w produkcji przemysłowej. Tusze są produkowane przez światowego lidera branży firmę Squid Ink Manufacturing.

Nadruki i oznaczenia na maseczkach
Znakowanie maseczek oraz nadruki na maseczkach.
08 cze

Ekologia w Druk Serwis 24

Informujemy, że nasza firma poprzedni rok oraz początek obecnego naznaczony miała sukcesami w zakresie propagowania świadomości ekologicznej. Dzięki naszemu zaangażowaniu firma Interseroh przyznała nam certyfikat w zakresie publicznej kampanii informacyjnej m. in. dotyczącej Gospodarki w Obiegu Zamkniętym.

Chcielibyśmy przypomnieć, że oprócz stałych działań podejmujemy inne inicjatywy jak m. in. wsparcie konferencji “MODERN PACKAGING – ekotransformacja opakowań. Wizja 2030”. Konferencja odbyła się w marcu 2020 roku podczas Międzynarodowych Targów Opakowań i Techniki Pakowania WARSAW PACK. Szczegóły na stronie: https://modern-packaging.pl/

Jednym z wielu elementów, które proponujemy firmom dbającym o środowisko jest ekologiczny atrament MOF (Mineral Oil Free), dzięki któremu opakowanie nie pokrywany szkodliwymi i zanieczyszczającymi je składnikami. Szczegóły na stronie https://drukserwis24.com.pl/materialy-eksploatacyjne-2/eco-ink-mineral-oil-free/