Branża Automotive
Znakowanie w procesie produkcyjnym
Branża automotive to jedna z najbardziej wymagających branż w kontekście precyzyjnego znakowania. Dokładność i staranność wykonania poszczególnych elementów w branży motoryzacyjnej wielokrotnie wymaga zegarmistrzowskiej precyzji. To wszystko sprawia, że znakowanie w branży automotive musi być nanoszone na równie wysokim poziomie dokładności.
Nasze systemy drukujące
doskonale sprawdzają się w zakładach zajmujących się produkcją.
W naszej działalności najważniejsza jest szybkość reakcji oraz bezawaryjność. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda minuta przestoju w procesie produkcyjnym to koszty i straty liczone często w tysiącach złotych. Jak temu zapobiegamy zapewniając przy tym bezpieczeństwo naszym klientom?
Znakowanie felg
Znakowanie tarczy
Znakowanie niewielkich elementów metalowych
Znakowanie zaworów
Znakowanie uszczelek
Znakowanie listew
Znakowanie amortyzatorów
Znakowanie opon
Posiadamy duży stok z magazynowanymi częściami zamiennymi co sprawia, że serwisy i naprawy wykonywane są natychmiastowo
W celu zapewnienia
ciągłości produkcji
udostępniamy drukarki
zastępcze dla naszych
klientów.
Działamy w całej Polsce dzięki czemu czas reakcji na zgłoszenie redukujemy do minimum.
Zapewniamy natychmiastowy dostęp do wyspecjalizowanej wiedzy technicznej.
Do naszych klientów wysyłamy tylko najbardziej doświadczonych techników, dzięki czemu serwisy trwają znacznie krócej niż zakładana norma.
Najpopularniejsze drukarki w branży automotive
- Technologia przyjazna środowisku
- Brak materiałów eksploatacyjnych
- Precyzyjne znakowanie produktów i opakowań
- Tusz utrwalany światłem UV
- Nadruk odporny na trudne warunki
- Prosty układ hydrauliczny
- Brak tuszu i rozpuszczalnika
- Czyste i ekologiczne znakowanie
- Niskie koszty eksploatacji
Wypełnij formularz, aby zamówić bezpłatną konsultację
Najczęściej zadawane pytania
Znakowanie produktów wykonywać można za pomocą drukarki atramentowej dużej rozdzielczości, drukarki kartridżowej, drukarki inkjetowej tzw. drukarki plujki lub innych technologii jak np. znakowanie laserowe.
Określenie najlepszej drukarki dla produktu powinno nastąpić po analizie danego produktu i linii produkcyjnej lub podajnika. Ważnymi informacjami są: rodzaj powierzchni, na której drukujemy (tworzywo sztuczne, szkło, metal, papier, powierzchnia chłonna lub niechłonna). Parametry techniczne linii są również ważne: prędkość, liczba produktów, stabilność prowadzenia, dystans głowicy od produktu.
Koszt materiałów eksploatacyjnych jest zależny od rodzaju tuszu. Występują tusze rozpuszczalnikowe (solventowe), tusze olejowe, tusze utwardzane światłem UV (UV cure), tusze wodne. Rodzaj wybranej technologii powoduje użycie odpowiedniego tuszu i określenie jego kosztu. Najważniejszym jest jednak określenie wartości pojedynczego nadruku, ponieważ to pozwala na precyzyjną kalkulację kosztów produkcyjnych działów produkcji lub co-packingu.
Drukarki termiczne tzw. drukarki kartridżowe posiadają wymienne pojemniki z wbudowaną głowicą drukującą. Każdorazowo po wymianie kartridża w drukarce, otrzymujemy również nową głowicę drukującą, dającą pełną jakość nadruku. Drukarki laserowe nie posiadają płynnych materiałów eksploatacyjnych.
Wartość eksploatacji drukarki do znakowania produktów jest uzależniona przede wszystkim od wybranej technologii. W składowe kosztów wchodzą materiały eksploatacyjne (tusz, rozpuszczalnik), przeglądy okresowe, zużycie modułu drukującego oraz zaangażowanie do obsługi. W zależności od wydajności produkcji dobierana jest technologia w taki sposób, aby była przyjazna operatorowi i generowała jak najmniejsze koszty.
Wymiana materiałów eksploatacyjnych jest następstwem wybranej technologii. Technologie dobiera się odpowiednio do charakterystyki produkcji lub pakowania produktu. Wymiana może mieć miejsce od kilku dni do kilku miesięcy.