Opakowania zbiorcze

Rozwiązaniem na wysokie koszty i skomplikowany proces etykietowania jest bezpośredni nadruk na opakowaniach zbiorczych. Etykietowanie jest powszechnym i w ogólnym mniemaniu najłatwiejszym sposobem znakowania kartonów. Niestety sam proces przygotowania etykiety wymaga wielu elementów m. in.:
  • zamówienia odpowiedniej wielkości etykiety
  • zamówienia odpowiedniej wielkości folii termotrasferowej
  • użycie drukarki etykiet
  • użycie automatu aplikującego lub ręczne aplikowanie.
Cały proces wymaga zaangażowania nawet kilku pracowników, jest narażony na błędy wynikające z dużej ilości różnych etykiet, na których aktualnie prowadzona jest produkcja. W  efekcie proces etykietowania jest nieefektywny, uciążliwy, narażony na błędy i wymaga dużego zaangażowania zasobów ludzkich. Dodatkowo należy podkreślić, że zarówno taśma powstająca po etykietach oraz folia termotransferowa wymaga utylizacji a oklejony karton jest zanieczyszczany dotykowymi składnikami w postaci etykiety z warstwą kleju. ROZWIĄZANIE – BEZPOŚREDNI NADRUK ETYKIETY Przedstawiamy gotowe rozwiązane szeroko stosowane na rynku USA oraz coraz częściej wdrażane na rynku europejskim i polskim w postaci bezpośredniego nadruku etykiet na kartonach zbiorczych. Nadruk bezpośredni jest coraz bardziej powszechny dzięki rozpowszechnieniu technologii druku w dużej rozdzielczości (hi-res) przy użyciu tuszu na bazie oleju. Dodatkowym bodźcem do rozpowszechnianie technologii hi-res są atrakcyjne ceny urządzeń w stosunku do tradycyjnego rozwiązania polegającego na etykietowaniu. Rozwiązaniem problemu kosztownego i skomplikowanego etykietowania są drukarki bezpośredniego druku amerykańskiego producenta Squid Ink Manufacturing, którego Druk Serwis 24 jest autoryzowanym przedstawicielem. Bezpośredni druk etykiet to:
  • ogromne oszczędności, wykorzystanie ekologicznego tuszu (Eco-Ink) oraz bezbłędna i bezawaryjna aplikacja nadruków etykiet na kartonach,
  • możliwość przesunięcie zasobów ludzkich do innych zadań wymagających zaangażowania pracy ręcznej,
  • wyeliminowanie etykiet, które zanieczyszczają kartony w procesie recyklingu,
  • nadruki bezpośrednie na kartonach, które eliminują koszty: etykiet, drukarek etykiet i urządzeń etykietujących.
Prezentujemy przykład z rynku amerykańskiego, gdzie zastosowanie drukarek Squid Ink Manufacturing i nadruk bezpośredni etykiet drukarką Copilot 500, pozwolił zaoszczędzić zakładowi produkcyjnemu 30.000 USD.

Przykłady zastosowań:

  • nadruki wielokolorowe:
Nadruki etykiet logistycznych kolorowych
  • nadruki dużych etykiet logistycznych z zastosowaniem ekologicznego atramentu:
Nadruki etykiet logistycznych Opis drukarek znajdują się w zakładce DRUKARKI Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wsparcia dla rozwiązań w Państwa zakładzie produkcyjnym – LINK